• Wypożyczalnia samochodów przez internet to sposób na wygodną i szybką podróż gdziekolwiek chcesz!

Wynajem samochodu z OC sprawcy wypadku

Wynajem samochodu z OC sprawcy wypadkuCo raz częstszym sposobem wykorzystywanym w Polsce jest wynajem samochodu z OC sprawcy wypadku. Na czym to polega i czego musimy dopilnować by ubezpieczyciel zwrócił nam wydane pieniądze wyjaśnimy poniżej. Obecnie firmy ubezpieczeniowe raczej wypłacają pieniądze za wynajem auta z polisy winowajcy wypadku, a pomaga w tym również uchwała Sądu Najwyższego sprzed kilku lat, który stwierdził, że z takiego sposobu zadośćuczynienia może skorzystać każda osoba. Nieważne w tym miejscu są następujące niuanse jak na przykład odległość od przystanku autobusowego, dworacka kolejowego i innych środków transportu publicznego. Nie ma znaczenia również, czy samochód służy nam jedynie jako środek transportu czy jako środek do zarabiania pieniędzy, a nawet to czy posiadamy własną działalność gospodarczą.

Oczywiście auta nie możemy wypożyczyć na nie wiadomo jak długi okres, a później próbować wyciągnąć pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Samochód najlepiej wynająć na okres naprawy naszego własnego wozu, a w przypadku całkowitego zniszczenia samochodu w wypadku jest to okres, aż do wypłaty odszkodowania – tak by ubezpieczyciel nie mógł nam zarzucić zbytniej opieszałości.

wypozyczalnia samochodówKierując nasze kroki do wypożyczalni samochodowej warto sprawdzić obowiązujące stawki w całej okolicy tak by nie korzystać z najdroższych rozwiązań. Ważna jest również klasa wypożyczonego auta, powinno ono być podobne klasą do naszego własnego samochodu.

Warto sprawdzić również firmę ubezpieczeniową do której będziemy zwracać się o zwrot kosztów za wynajem z OC sprawcy wypadku – może się okazać, ze posiada on własną flotę pojazdów lub też współpracuje z konkretną wypożyczalnia. Wtedy cała procedura jest o wiele prostsza i sprawia o wiele mniej problemów.

Warto jednak być świadomym swoich praw szczególnie jeśli jesteś stroną poszkodowaną. Pamiętajmy też, że w celu odzyskania pieniędzy powinniśmy udokumentować wszystkie nasze wydatki tak by nie mieć większych problemów z ich zwrotem.

Categories : wypożyczalnia aut